Що цікавого є у Шпилівці
Якщо ви проїдете 16 кілометрів від Сум, то опинитеся в «Маленькій Швейцарії» - саме так називають село Шпилівка. Назва походить від гірської місцевості, на якій воно розташоване. Усього тут розкинулися 7 пологих пагорбів. Місцеві розповідають, що ще буквально кілька десятків років тому, на свято Івана Купала, на верхівці кожного з пагорбів розпалювали щороку святкове багаття. Вважалося, що у тієї компанії, в якої ватра горітиме найдовше, буде успішний рік. Зараз, на жаль, така традиція занепала, в основному через те, що палити багаття стало нікому. Якщо приміром раніше тут мешкало до 1500 жителів, то зараз лишень 500.
Якщо переважно вся молодь зі Шпилівки перебирається жити в Суми, то сум’яни полюбляють їздити у село, виключно, як туристи.
Серед основних причин можна виділити 5 наступних:
Неперевершений варіант для фото сесій на природі.
Сюди, як тільки-но пагорби вкриваються зеленню, приїжджають фотографи для втілення своїх найкреативніших фото задумів. Це улюблене місце серед молодят при виборі панорамної весільної фотозйомки. Середня висота усього поселення – 139 метрів над рівнем моря. А за 1,5 кілометра від селищного центру протікає річка Псел, що є чудовою принадою як для фото, так і для купання.
Містичний прихисток для усіх тих, хто вірить в енергетичні місця.
На межі між Шпилівкою та Ворожбою розташована Лиса гора - загадкове місце, в якому бояться ходити по одинці, навіть місцеві. Воно являє собою галявину, прикрашену зразками, популярного нині в Європі, ленд-арту. При цьому, береться фрагмент природного середовища і за допомогою використання натуральних процесів (ерозії, атмосферних чинників) або ж розкопок та витесування дерев’яних фігур створюються ось такі пейзажі, дещо містичного характеру. Їх полюбляють відвідувати багато творчих та неординарних людей. А ще кажуть, що якщо ви у цьому місці загадаєте бажання, то воно обов’язково здійсниться.
Шпилівський археологічний комплекс.
Це городище, селище або курганний могильник (VIII — ХІV ст.) — пам'ятка національного значення. Розташований він за 17 км від обласного центру на мисах та терасах правого берега р. Псел. До складу комплексу входить городище, 2 селища та курганний могильник, який складається з 5 груп. Неподалік від Шпилівського комплексу у 1889 р. було знайдено скарб срібних прикрас та монет початку ХІ ст. У Сумському краєзнавчому музеї є навіть зменшена копія Скіфського городища, зроблена руками учнів школи архітектури та дизайну. В реальності городище у Шпилівці зараз є великим валом посеред лісистих насаджень.
Паропланний спорт.
Усіх любителів активного відпочинку чекають неперевершені відчуття від польотів на паропланах влітку. Гірська місцевість, а як результат постійний сильний вітер, дозволяє усім бажаючим політати між шпилями, отримати сплеск адреналіну та неймовірні фото.
Лижний спорт та сноуборд.
Взимку, та сама Лиса гора перетворюється на «лижну». На її схилах із задоволенням можна покататися як аматорам, так і професіоналам. Тут можливо стати лижним туристом, альпіністом та відчути порцію екстріму.
Село Шпилівка засноване у 1697 році. Зараз місцеві мріють про розвиток еко-туризму, побудову лижної бази, та паропланного відпочинку, що дозволить перетворити село на справжній туристичний центр поблизу Сум.
Комментарии
Отправить комментарий